LUTRASIL  – pod tą znaną na całym świecie nazwą handlową kryje się włóknina polipropylenowa Spunbond (flizelina, włóknina płaska).  LUTRASIL jako włóknina Spunbond składa się z 100 % polipropylenu.  Taki skład surowca w połączeniu z procesem produkcyjnym stosowanym przez Firmę Freudenberg Vliesstoffe KG powoduje, iż LUTRASIL jest  wyznacznikiem jakości wśród włóknin płaskich.
LUTRASIL  znajduje zastosowanie m.in. jako włóknina obiciowa niewidocznych elementów mebli, pokrycia sprężyn, jest wykorzystywany do produkcji podszewek na poduszki, podgłówki i kołdry, tworzy również warstwę poślizgową dla materiałów i tkanin okrywających.

LUTRASIL posiadamy w następujących gramaturach (inne dostępne na zamówienie): 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100 oraz 120 (g/m²).

Kolory standardowe: biały, czarny, beż, szary, antracyt, brąz – inne dostępne na zamówienie.
Szerokości: szerokość standardowa 160 cm – inne dostępne na zamówienie.

LUTRASIL spełnia wszelkie wymagania, co potwierdzone jest atestami i certyfikatami obowiązującymi w Polsce jak i za granicą.

LUTRADUR – jest to włóknina wykorzystywana na wciągi tapicerskie (fartuszki). 
Szczególnie polecana do skórzanych pokrowców meblowych.  Kolejne zastosowania to np. warstwa usztywniająca w materacach. LUTRADUR – materiał charakteryzujący się brakiem rozciągliwości, jest bardzo mocny i wytrzymały, nie rwie się (podczas nakłuwania igłą nie rozrywa się) i nie strzępi się.

WŁÓKNINA FIBER – wykonywana w technologii igłowania zapewniającej odpowiednią jakość oraz maksymalną wytrzymałość.

Włókniny FIBER produkowane są w dwóch wersjach: wersja gładka i wersja wytłaczana.

Wersja gładka dostępna jest jako:

 • jednostronnie miękka lub dwustronnie gładka
 • dwustronnie miękka
 • świetnie nadaje się do rzepów
 • antypoślizgowa
 • specjalne wykonanie do zastosowania na bonele

Wersja wytłaczana posiada specjalny wzór (wytłoczenie) na jednej stronie umożliwiający zastosowanie w miejscach widocznych np. w meblach.

Włóknina FIBER dostępna jest w gramaturach: od 80 do 300 g/m².
Kolory: pełna gama kolorów.
Szerokość: 160 cm  standardowa – inne na zamówienie.

Włókniny FIBER spełniają wszelkie wymagania, co potwierdzone jest atestami i certyfikatami obowiązującymi w Polsce jak i za granicą.

TRYKOT – materiał służący do pokrywania pianki używanej w produkcji poduszek i materacy (wszelkiego rodzaju).  Specjalność elastycznej tkaniny TRICOVER polega na umożliwieniu pokrywania poduszek i materacy niezależnie od ich wielkości.

Istnieje kilka możliwości naciągania trykotu w procesie produkcyjnym: ręcznie z rolek TRICOVER lub koszulek  ROLLOVER lub maszynowo.
Gdy w procesie produkcyjnym pokrywają Państwo poduszki i materace ręcznie, przygotujemy dla Was odpowiednie formatki (wg podanego wymiaru) aby mogli Państwo bez pomocy maszyny równie szybko i efektownie obciągać poduszki.

Oferujemy Państwu również nasze maszyny umożliwiające szybkie i łatwe pokrywanie poduszek i materacy, a czas cyklu produkcyjnego na jednostkę wynosi mniej niż 10 sekund.
Tricover i Rollover spełniają wszelkie wymagania, co potwierdzone jest atestami i certyfikatami obowiązującymi w Polsce jak i za granicą.

AGROWŁÓKNINA

LUTRASIL THERMOSELECT to przekonywujące argumenty dla udanych zbiorów.
LUTRASIL THERMOSELECT Firmy Freudenberg Vliesstoffe KG (Niemcy) jest włókniną przygotowaną specjalnie do zastosowań rolniczych, przyspieszającą i zwiększającą zbiory.
LUTRASIL THERMOSELECT nadaje się do wielokrotnego użytku.

Cechy:

 • uregulowane gospodarowanie ciepłem
 • elastyczny  klejony szew
 • wysoką przepuszczalność światła
 • dobra przepuszczalność wody
 • prawidłowa cyrkulacja powietrza
 • optymalna przepuszczalność światła
 • bardzo duża wytrzymałość oraz
 • odporność na ekstremalne działanie promieni słonecznych, gdyż posiada stabilizator UV

LUTRASIL THERMOSELECT  EXTRA jest to LUTRASIL THERMOSELECT z wzmocnionym brzegiem co powoduje, iż znacznie łatwiejsze i pewniejsze jest stosowanie i zdejmowanie włókniny LUTRASIL na cięższych glebach jak również przy dużych szerokościach.

Włóknina LUTRASIL THERMOSELECT  jak i EXTRA dostępna jest gramaturze 18 g/m².

Włóknina  LUTRASIL THERMOSELECT  jest dostępna również  w gramaturze 23 g/m² – jest ona specjalnie przeznaczona do upraw bardziej wymagających takich jak np. truskawki.

LUTRASIL FROSTSELECT – agrowłóknina o gramaturze 30 g/m² –  to włóknina przeznaczona do zimowego przykrycia roślin, zapewniająca optymalną ochronę i rozwój podczas zimowych miesięcy.  Włóknina ta dostępna jest także w gramaturze 60 g/m².

Kolory: biały
Szerokości: od 200 cm do 2050 cm.

Włóknina LUTRASIL AGROSELECT o gramaturze 60 g/m² w kolorze czarnym  przeznaczona jest do ściółkowania.
Szerokość: od 50 cm.

DODATKI TAPICERSKIE

 • pasy tapicerskie
 • ovata
 • filc
 • pasmanteria
 • jak i wiele innych produktów